έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Κλειώ Κιούλπαλη » 15 Δεκ 2015, 11:34

Δελτίο Τύπου2.docx
(218.43 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 617 φορές
Ο Σ.Ε.Β.Α. (σύλλογος εκδοτών βιβλίου Αθηνών) διοργανώνει έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου στη Στοά του Βιβλίου από 19 έως 31 Δεκεμβρίου.
Υπάρχει ενδιαφέρον για παραστάσεις ή για εργαστήρια από μας;
Ο ΣΕΒΑ, όσο κι αν το όνομά του θυμίζει τον ΣΕΒ, δεν έχει καθόλου λεφτά για αμοιβή,
θα υπάρξει όμως μια σχετική ενημέρωση-προώθηση-διαφήμιση των όσων γίνονται εκεί
και θα περάσει πολύς κόσμος.
Επισυνάπτω και το δελτίο τύπου.
Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει με τη Θάλεια Πρωτονοταρίου
στο 211 0180507 ή στο 6936 945232.
Αυτά και καλημέρα πέρα ως πέρα (για την Ταιβάν ήταν αυτό!)
Φιλιά σας
Άβαταρ μέλους
Κλειώ Κιούλπαλη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 66
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 12:55
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Κέντρο Βάρους

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Κατερίνα Σοπίδη » 16 Δεκ 2015, 02:12

Το προηγούμενο μήνυμα το έσβησα καθώς ήταν λάθος - δεν διάβασα σωστά τι σημαίνουν τα αρχικά του Σ.Ε.Β.Α.

Όπως και να έχει - ό, τι να σημαίνουν τα αρχικά - το event τους είναι εμπορικό και η άποψή μου παραμένει ίδια:

Κακώς αναρτάτε εδώ μέσα αγγελίες για να δουλέψουμε δωρεάν σε εκδηλώσεις μη φιλανθρωπικές.
Ας σεβαστούμε τον εαυτό μας λιγάκι. Ακόμα και μαθητές να είναι κάποιοι, και ερασιτέχνες να είναι, δικαιούνται να ζητήσουν λεφτά.
Το δωρεάν δηλώνει μηδέν εκτίμηση στην ίδια μας τη δουλειά και στον εαυτό μας.
Εσείς δεν έχετε έξοδα; Πως θα πάτε εκεί; Πετώντας;
Και οι κούκλες σας; Τις αγοράσατε από το ΙΚΕΑ; Τι στο καλό;

Αυτό το θέμα θα ήθελα πάρα πολύ να συζητηθεί σε κάποια συνέλευση γιατί μας έχουν μάθει και οι πέτρες πλέον, πρέπει να αλλάξουμε αυτή τη νοοτροπία ως Unima.
Ο Κλέων και η Τούλια θέλουν παρέα στο www.facebook.com/BarTheaterDreamProject
Η Στέλλα, ο Έκτωρ και η Μαρία θέλουν παρέα στο www.facebook.com/katerinasopidi
Άβαταρ μέλους
Κατερίνα Σοπίδη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 32
ΕΓΓΡΑΦΗ: 18 Ιούλ 2014, 15:25
Τοποθεσία: Αθήνα
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Εγγαστρίμυθος Κατερίνα Σοπίδη

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Κλειώ Κιούλπαλη » 16 Δεκ 2015, 09:59

Κατερίνα, νομίζω είναι πολύ καλή ιδέα να μην πας να παίξεις
δωρεάν σ' αυτή την έκθεση ή οπουδήποτε αλλού.
Μέχρι να θέσεις το θέμα της δεοντολογίας του φόρουμ σε κάποια συνέλευση
που ίσως να πρέπει να συγκαλέσεις,
να ξέρεις ότι καλώς ή κακώς θα περνάνε μπροστά από τα μάτια σου
και πράγματα με τα οποία δε συμφωνείς.
γιατί είναι πολύς κόσμος και διαφορετικός κόσμος
που γράφει εδώ.

Αυτά.
καλημέρα.
Κ.
Άβαταρ μέλους
Κλειώ Κιούλπαλη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 66
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 12:55
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Κέντρο Βάρους

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Κατερίνα Σοπίδη » 16 Δεκ 2015, 16:05

Κλειώ Κιούλπαλη έγραψε:Κατερίνα, νομίζω είναι πολύ καλή ιδέα να μην πας να παίξεις
δωρεάν σ' αυτή την έκθεση ή οπουδήποτε αλλού.
Μέχρι να θέσεις το θέμα της δεοντολογίας του φόρουμ σε κάποια συνέλευση
που ίσως να πρέπει να συγκαλέσεις,
να ξέρεις ότι καλώς ή κακώς θα περνάνε μπροστά από τα μάτια σου
και πράγματα με τα οποία δε συμφωνείς.
γιατί είναι πολύς κόσμος και διαφορετικός κόσμος
που γράφει εδώ.

Αυτά.
καλημέρα.
Κ.


Κλειώ, αυτή η ιδέα σου ήταν ό,τι καλύτερο διάβασα σε ανάρτηση το τελευταίο δεκαπενθήμερο.

Δυστυχώς για μένα, δε μιλάω για δεοντολογία φόρουμ, αλλά για επαγγελματική δεοντολογία - πράγμα το οποίο θα έπρεπε να γνωρίζεις και να υποστηρίζεις. Η επαγγελματική δεοντολογία με αφορά άμεσα και εμμέσως συνδέεται με όλους όσους είναι μέλη της Unima και παρουσιάζονται ως επαγγελματίες - όπως και εγώ.

Αυτά, δε, που περνάνε μπροστά από τα μάτια μου τελευταία, κοντεύουν να μου τα κάψουν, και διόλου δεν αφορά κανέναν αν συμφωνώ ή διαφωνώ ή αν συμφωνείς εσύ ή ο άλλος κ.ο.κ. Όλους, ωστόσο, αφορά το τι πρόσωπο βγάζει προς τα έξω αυτή η Unima Hellas μέσω των μελών της και της οποίας είμαι μέλος και εγώ και έχω ακριβώς τα ίδια δικαιώματα με σένα που υπονοείς ότι με ενοχλεί η διαφορετικότητα. Η διαφορετικότητα από εμένα είναι άκρως σεβαστή και δε θα μου πεις εσύ και όποιος άλλος ότι η υποβίβαση του επαγγέλματος του κουκλοπαίκτη είναι διαφορετικότητα.

Σε λίγο θα μας πεις ότι, γεννήθηκες, και από μικρή ένιωθες ότι ήθελες να παίζεις τσάμπα - πράγμα πάλι σεβαστό και προσωπικό σου αλλά όχι της Unima. Ο φασισμός που υπονόησες για μένα, Κλειώ, θα έπρεπε να σε κάνει να ντρέπεσαι λιγάκι. Εγώ αυτά που θέλω να σου πω στα λέω ευθέως, και αν δεν έχεις τη δύναμη να κάνεις το ίδιο κάτσε στη μεριά σου και σεβάσου τον κόπο των άλλων πάνω σε αυτό το επάγγελμα.

Θα πάρω τηλέφωνο την πρόεδρο μας, ή όποιον άλλον μπορέσω, και θα βρω τρόπο να συγκαλέσω μια συνέλευση για 2-3 σοβαρά ζητήματα.
Να ξέρω, τουλάχιστον, αν αυτή η διαφορετικότητα είναι ομαδική, γιατί αν είναι - θα βρω και εγώ ένα δικό μου τρόπο να διαφέρω από όλο αυτό το αστείο.
Ο Κλέων και η Τούλια θέλουν παρέα στο www.facebook.com/BarTheaterDreamProject
Η Στέλλα, ο Έκτωρ και η Μαρία θέλουν παρέα στο www.facebook.com/katerinasopidi
Άβαταρ μέλους
Κατερίνα Σοπίδη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 32
ΕΓΓΡΑΦΗ: 18 Ιούλ 2014, 15:25
Τοποθεσία: Αθήνα
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Εγγαστρίμυθος Κατερίνα Σοπίδη

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Δήμητρα Κωνσταντινίδου » 17 Δεκ 2015, 00:04

Κατερίνα νομίζω ότι το δικό σου το αστείο θα πρέπει να σταματήσει εδώ!
Γιατί το άλλο το αστείο,που εσύ θεωρείς αστείο,για μένα είναι σοβαρό!
Κι ελπίζω να είναι και για πολλούς ακόμα
Άβαταρ μέλους
Δήμητρα Κωνσταντινίδου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 17
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 12:59
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: τα φτερά του μύθου

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Στάθης Μαρκόπουλος » 17 Δεκ 2015, 17:22

για να μην επιτιθόμαστε αδίκως ο ένας στον άλλο,
νομίζω ότι οι αναρτήσεις στο φόρουμ έχουν καταρχάς το ρόλο της ενημέρωσης (και βεβαίως της αφορμής για τέτοιες κουβέντες).

Από κει και πέρα η συμμετοχή κάποιου σε μια δράση, διοργάνωση κλπ είναι θέμα της επιλογής του.
Εάν η πρόταση απευθύνεται στον Σύλλογο ως τέτοιο, τότε είναι θέμα συνέλευσης το "ναι" ή το "όχι".

Το ότι αναρτά κάποιος μια οποιουδήποτε τύπου "έκκληση", "αγγελία", "ανακοίνωση" κλπ, δε σημαίνει ότι ενστερνίζεται απαραιτήτως το περιεχόμενο -ασχέτως εάν μπει στη διαδικασία να το σχολιάσει.
Ειδικά όταν κάποιος μας απευθύνεται όχι ατομικά, αλλά σαν εκπροσώπους της UNIMA
[και εδώ θα πρόσθετα ότι είναι προς τιμήν μας το ότι "εκπροσωπούμε" άτυπα το σύλλογο και να αναλαμβάνουμε τον κόπο να μεταφέρουμε τις πληροφορίες σε όλους αντί να τις κρατάμε μόνο για τον εαυτό μας φιλτράροντάς τις κατά το δοκούν είτε από συμφέρον είτε από άποψη) ή να πρέπει να περάσουν από ένα στενό μονοπάτι ειδικής γραφειοκρατίας],
είμαστε υποχρεωμένοι να τις αναμεταδίδουμε. Η μη ενημέρωση των "υπολοίπων" έχει σταθεί πολλές φορές στην ιστορία της UNIMA εμπόδιο σε πολλές δραστηριότητες που κάποιους -ή όλους- θα τους βοηθούσαν αν τις ήξεραν.
Προσωπικά έχω πάρα πολλές φορές αναμεταδώσει πληροφορίες για πράγματα που δε μου άρεσαν, δεν θα τα διάλεγα και δεν συμμετείχα εν τέλει, αλλά άλλοι τα διάλεξαν και εποφελήθηκαν από αυτά. Αυτό είναι για μένα μια συνολική στάση (θεωρώ δηλαδή καθήκον μου, όταν κάποιος μου απευθυνθεί σαν μέλος της UNIMA, να μην παρεμβάλω τη δική μου κρίση για την ποιότητα αυτού του κάποιου, αλλά να αφήσω ανοικτό το ενδεχόμενο κάποιος άλλος να θέλει να συμμετέχει.

Επίσης, άσχετα με την ατομική επαγγελματική στάση και επιλογές του καθένα, η UNIMA σαν σύλλογος μπορεί να έχει δραστηριότητα που προάγει συνολικά την τέχνη μας (ακόμα και χωρίς χρηματική αμοιβή για όσους δουλέψουν - όταν αυτοί προσφερθούν), το έχουμε κάνει πάρα πολλές φορές άλλωστε, με τη λογική είτε της αλληλεγγύης σε κάποια κοινότητα ανθρώπων, είτε της μακροπρόθεσμης ανταποδοτικότητας προς όλους μας μέσω της διεύρυνσης του κοινού της κούκλας. Αυτό φυσικά πρέπει να αποφασίζεται συλλογικά. Το ΔΣ βέβαια έχει δικαίωμα να οργανώσει τέτοια δραστηριότητα (αποδεχόμενο ενδεχομένως κάποια "πρόσκληση συνεργασίας"), αλλά και πάλι αν κάποιο μέλος δε συμφωνεί, μπορεί να μην συμμετάσχει και να εκφράσει την κριτική του.
Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα αν αυτό που έστειλε η Κλειώ απευθυνόταν στην UNIMA ή σε άτομα.
Πάντως στο φόρουμ συμμετέχουν και αρκετοί άνθρωποι που δεν είναι μέλη της ένωσης.

Όσον αφορά την αμοιβή της εργασίας μας, συμφωνώ με την Κατερίνα, όμως πολλές φορές έχουμε επιλέξει να αμοιφθούμε εμμέσως και όχι με χρήματα. Φυσικά όταν ο φορέας που μας καλεί θα μπορούσε να μας πληρώσει αλλά δεν θέλει να το κάνει, τότε όντως η Κατ έχει απόλυτο δίκιο... Όσον αφορά την υποτίμηση της δουλειάς μας από το ίδιο το κοινό, νομίζω ότι το κοινό (όταν δεν πληρώνει εισιτήριο) πιστεύει ότι πληρωνόμαστε (!)(πολλές φορές μας έχουν ρωτήσει αν μας πληρώνει ο Δήμος, η κόκα-κόλα κλπ) γιατί όντως αυτό είναι το λογικό και δείχνει ότι ο θεατής εκτίμησε το θέαμα σαν κάτι αξιοπλήρωτο...

δυστυχώς πρέπει να σταματήσω εδώ την ανάρτηση. Μακάρι τέτοιες διαφωνίες να μας έβαζαν σε διαδικασία πιο συχνών συνελεύσεων, συνευρέσεων ή όπως θέλετε. Το φόρουμ υποτίθεται ότι αναπληρώνει αυτό το κενό, αλλά δεν είναι το ίδιο μάλλον...
καλή αντάμωση
Κουκλοθέατρο Αιούσαγια!
http://www.ayusaya.com
http://www.unimahellas.org
Άβαταρ μέλους
Στάθης Μαρκόπουλος
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 377
ΕΓΓΡΑΦΗ: 22 Ιαν 2013, 12:29
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: ΑΓΙΟΥΣΑΓΙΑ!

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Κατερίνα Σοπίδη » 17 Δεκ 2015, 23:28

Στάθης Μαρκόπουλος έγραψε:Όσον αφορά την αμοιβή της εργασίας μας, συμφωνώ με την Κατερίνα, όμως πολλές φορές έχουμε επιλέξει να αμοιφθούμε εμμέσως και όχι με χρήματα. Φυσικά όταν ο φορέας που μας καλεί θα μπορούσε να μας πληρώσει αλλά δεν θέλει να το κάνει, τότε όντως η Κατ έχει απόλυτο δίκιο... Όσον αφορά την υποτίμηση της δουλειάς μας από το ίδιο το κοινό, νομίζω ότι το κοινό (όταν δεν πληρώνει εισιτήριο) πιστεύει ότι πληρωνόμαστε (!)(πολλές φορές μας έχουν ρωτήσει αν μας πληρώνει ο Δήμος, η κόκα-κόλα κλπ) γιατί όντως αυτό είναι το λογικό και δείχνει ότι ο θεατής εκτίμησε το θέαμα σαν κάτι αξιοπλήρωτο...


Στάθη, δεν είπα ότι το κοινό υποτιμά τη δουλειά μας, αλλά ότι την υποτιμάμε εμείς οι ίδιοι με όλες αυτές τις κινήσεις.

Άλλο η φιλανθρωπική εκδήλωση και άλλο η εμπορική. Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά του ενός από το άλλο και ναι, μπορεί το κέρδος να μην είναι μόνο χρήματα αλλά είναι και τα χρήματα. Με τα χρήματα αγοράζεις υλικά, πας σε ραντεβού, τρως, κοιμασαι, έχεις ρεύμα κλπ. Σε όλα τα επαγγέλματα, όποιος αγαπά τη δουλειά του, πέρα από το μισθό του παίρνει και ευχαρίστηση, μόνο για το κουκλοθέατρο έχω ακούσει ότι η ευχαρίστηση έρχεται μόνη της a priori.

Και αν το φόρουμ είναι για ενημερώσεις πάσης φύσεως γιατί δεν αναρτά κανείς και προτάσεις επί πληρωμή;
Μέχρι στιγμής όλο ενημερώσεις για να μας εκμεταλλεύονται παρουσιάζονται.
Αυτές, όσοι τις βρίσκουν, τις κρατούν καθώς φαίνεται για τον εαυτό τους και τους φίλους τους.

Και, επειδή έχω παρεξηγηθεί γιατί ίσως δεν καταλάβατε τι σας έγραψα, είναι και εμένα τιμή μου να είμαι μέλος της Unima, αλλά δεν παύω να αναζητώ καλύτερες μέρες για το κουκλοθέατρο και, αυτό, όχι μόνο για τον εαυτό μου. Αυτό θα το έκανα έτσι κι αλλιώς, ακόμα και χωρίς την Unima, γιατί αγαπώ το κουκλοθέατρο.

Αν η Unima προάγει συνολικά την τέχνη του κουκλοθεάτρου, μέρος του έργου της, και κατ' επέκταση των μελών της, είναι να προστατεύει τα δικαιώματα όσων ασχολούνται σοβαρά με αυτό ως επάγγελμα. Το ποιος θα παίζει και που, δεν είμαι εγώ που θα το πω. Ας κάνει ο καθένας αυτό που θέλει, ειδικά αν είναι ερασιτέχνης και αναζητά εμπειρίες. Μη μου λέτε, όμως, ότι είναι επιλογή του ~όποιου τύχει να προσφέρει τσάμπα παράσταση~ ο καθορισμός της κατώτατης τιμής/αξίας μιας παράστασης. Αυτή στην ανάρτηση είναι μια καθαρά εμπορική εκδήλωση και η κατώτατη αξία/αμοιβή που έχουμε ορίσει οι ίδιοι για τους εαυτούς μας είναι η αμοιβή για την ψυχή της μάνας μας, αυτό περιμένω να αντιληφθείτε και να σώσετε ό,τι μπορείτε. Δείτε επιτέλους τους εμπόρους ως επαγγελματίες που ενδιαφέρονται για το συμφέρον της δουλειάς τους και όχι ως φτωχά παιδάκια που μόλις αποβιβάστηκαν στη Λέσβο.

Το αστείο για το οποίο μίλαγα, κα Δήμητρα, που θεωρήσατε καλό να μου δώσετε εντολή να σταματήσω, αυτό ήταν - και θα σας το συνοψίσω:
Είναι αστείο να θεωρούν ομάδες εμπόρων ότι στην Unima μπορούν να βρουν δωρεάν ψυχαγωγία με στόχο να αγοράζουν περισσότερο και συχνότερα οι πελάτες τους.

Περιμένω να γυρίσει η Αγγελική από το ταξίδι της για να μιλήσω μαζί της και να βρω άκρη πως μπορώ να συγκαλέσω συνέλευση. Αν γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία, θα το εκτιμούσα αν με διαφώτιζε.
Ο Κλέων και η Τούλια θέλουν παρέα στο www.facebook.com/BarTheaterDreamProject
Η Στέλλα, ο Έκτωρ και η Μαρία θέλουν παρέα στο www.facebook.com/katerinasopidi
Άβαταρ μέλους
Κατερίνα Σοπίδη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 32
ΕΓΓΡΑΦΗ: 18 Ιούλ 2014, 15:25
Τοποθεσία: Αθήνα
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Εγγαστρίμυθος Κατερίνα Σοπίδη

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Κωσταντής Μιζάρας » 18 Δεκ 2015, 01:44

η συγγραφή συνεχίζεται...
ίσως όπως λέει ο στάθης να μπορούσε να είναι καλό.
όροι και συνθήκες προφορικού λόγου δεν αρμόζουν στον γραπτό... ιδιαίτερα όταν αυτός αποκτά το πρόσιμο του σοβαρού.
νομίζω ότι η αρχική ανάρτηση ήταν σαφής.
θέματα επαγγελματισμού, ερασιτεχνισμού, κατώτατων τιμών, αγοράς πώλησης, συγκαλέσεων και τα λοιπά νομίζω είναι εκτός θέματος.

επίσης, όπως έχει πει και μια "φίλη" κουκλοπαίχτρια σε μια συνέλευση -δια ζώσης- για τους καλλιτέχνες του δρόμου: "ο επαγγελματισμός του καθενός / της καθεμιάς είναι αυταπόδεικτος την ώρα της τέλεσης της εργασίας και δη της παράστασης του καθενός ή της καθεμιάς... δεν χρειάζεται επιπλέον υποστήριξη και ανάλυση"

υγ. καλές γιορτές ευχήθηκα σε αρμόζουσα ανάρτηση... να μην είμαι και εκτός θέματος
Άβαταρ μέλους
Κωσταντής Μιζάρας
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 177
ΕΓΓΡΑΦΗ: 04 Φεβ 2013, 16:42
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: πέντε-προς-έξει

έκθεση παιδικού και εφηβικού βιβλίου

Δημοσίευσηαπό Ελένη Βογιατζίδου » 18 Δεκ 2015, 15:26

Συμφωνώ με κάποια και διαφωνώ έντονα με κάποια άλλα ..και κυρίως με την ένταση και το θυμό.
Ο γραπτός λόγος βέβαια δε βοηθάει και μπορεί εύκολα να παρεξηγηθεί.
για μένα προσωπικά αρχικά το φορουμ δεν αντικαθιστά τη συνέλευση και θέλει προσοχή και σεβασμό.Δε δικάζει κανέναν και δε θα πρέπει να προσβάλει ή να ακυρώνει καμία άποψη .Είναι ένα τρόπος ενημέρωσης και ανταλλαγής ανοιχτός σε όλους και σε όλα, όχι μόνο σε μέλη της Unima, ερασιτέχνες ή επαγγελματίες.Η Unima είναι σύλλογος που λειτουργεί με την εθελοντική άμισθη προσφορά των μελών του... Βοηθά, προωθεί, ενημερώνει και προστατεύει αλλά δεν είναι σωματείο υπαλλήλων. ΤΙ σημαίνει αυτό; οτι δεν υπάρχει "επίσημη γραμμή" που ακολουθούν υποχρεωτικά τα μέλη του αλλά ο καθένας ορίζει μόνος του τα επαγγελματικά του δεδομένα.Κι άλλος πάει τσάμπα κι άλλος όχι, άλλος παίζει σε καταλήψεις κι άλλος στο ΚΚΕ.Τέλος πάντων, είναι μεγάλη η κουβέντα και σίγουρα δε θέλω να την κάνω διαδικτυακά.
Κατερίνα, η Unima έχει Δ/Σ εκτός από την πρόεδρο με το οποίο μπορείς να επικοινωνήσεις.
Για να γίνει συνέλευση αυτές τις μέρες είναι πολύ δύσκολο γιατί είναι γιορτές και όλοι δουλεύουμε πυρετωδώς.
Δε μένει πάρα η κοπή της πίτας-εκλογές, αν και θα ήταν καλύτερο να μην βαρύνει η μέρα με τέτοιες κουβέντες άλλα αν δε γίνετε αλλιώς και δεν κρατιέσαι με τίποτα τότε να διαθέσουμε κάποιο χρόνο στην αρχή γι' αυτό το ζήτημα.Δεν είναι επίσημη πρόταση Δ/Σ αλλά προσωπική δική μου.Υπάρχει και το ενδεχόμενο να οριστεί έκτακτη συνέλευση και όσοι έρθουν, ήρθαν.
Δεν έχω προλάβει να δω τι ορίζει το καταστατικό σε τέτοιες περιπτώσεις.Θα του ρίξω όμως μια ματιά για να είμαστε τυπικοι.
Άβαταρ μέλους
Ελένη Βογιατζίδου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 187
ΕΓΓΡΑΦΗ: 24 Ιαν 2013, 16:27


Επιστροφή στο Άλλα

ΜΕΛΗ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron