έργο για κουκλοθέατρο και συγγραφέας παιδικών έργων ζητά κουκλοπαίκτες

έργο για κουκλοθέατρο και συγγραφέας παιδικών έργων ζητά κουκλοπαίκτες

Δημοσίευσηαπό Σωτηρία Καραπατάκη » 14 Δεκ 2014, 09:02

Καλημέρα! Το παρακάτω μήνυμα είναι από την κυρία Μαρίνα Πετρή,η οποία αναζητεί κουκλοπαίκτες για το έργο της.




έργο για κουκλοθέατρο και συγγραφέας παιδικών έργων με απόλυτη Ελληνικότητα ζητά κουκλοπαίκτες .
προτεινόμενο έργο "Ο ΜΠΛΕ ΠΛΑΝΗΤΗΣ "
μια γειτονιά της θάλασσας φιλοξενεί παράταιρους γείτονες , ένας αρχαιόφιλος ιππόκαμπος , ένα ΡΟΚ συγκρότημα αχινών , ένας καλλιτέχνης χταπόδι , ένας ρεμπέτης μπαρμπούνι ,μια επικίνδυνη φάλαινα και η μαύρη άγνωστη θα εμπλακούν μέσα από τις κωμικοτραγικές διαφορές τους και όταν βρεθούν σε κοινό κίνδυνο θα αναπτύξουν την αλληλεγγύη και θα δείξουν τα καλά τους συναισθήματα και θα ενωθούν αλλά θα βρεθούν ανήμποροι ο ανθρώπινος παράγοντας θα επέμβει ( το κοινό των παιδιών ) θα δώσει λύση και θα τεθούν θέματα για την διάσωση του θαλάσσιου περιβάλλοντος ...
Το έργο είναι βατό και για παιδιά νηπιαγωγείου και ιδιαίτερα διαδραστικό για παραστάσεις και δημοτικά σχολεία κατασκηνώσεις καλοκαιρινά φεστιβάλ παραμυθιού.
Διατίθενται και άλλα έργα βασισμένα στην Ελληνική παράδοση και πολιτισμό με χιούμορ και ρομαντισμό.
Από τη Ζωγράφο και συγγραφέα Μαρίνα Πετρή τηλ :6978064528
email : [email protected]
www.marinapetri.gr
Άβαταρ μέλους
Σωτηρία Καραπατάκη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 34
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 14:43

έργο για κουκλοθέατρο και συγγραφέας παιδικών έργων ζητά κουκλοπαίκτες

Δημοσίευσηαπό haroumenolibadi » 14 Δεκ 2014, 14:35

Γεια σας,που ειστε? Αθηνα?
Εχω βαλει μια παρομοια αγγελια απο το καλοκαιρι...αλλα ειμαι Θεσσαλονικη!!
Ειμαι Κουκλοπαικτρια,Σκηνοθετης, εχω γραψει ενα εργο και εψαχνα Συνεργατη...αλλα δεν βρηκα!! :)
Μακαρι να ειστε Θεσσαλονικη!!
haroumenolibadi
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 3
ΕΓΓΡΑΦΗ: 12 Αύγ 2014, 22:23
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: μαγικο χαλι


Επιστροφή στο Αγγελίες

ΜΕΛΗ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron