SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Περί συνελεύσεων, πρακτικά και άλλα θέματα οργάνωσης.

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Ελένη Βογιατζίδου » 14 Νοέμ 2017, 19:12

οσα φερνει η στιγμη, δεν τα φερνει ο χρόνος όλος και πέρασαν τα χρόνια και ηρθε πια η ώρα...

Το ΙΜΚ μας ζήτησε το χώρο που φιλοξενείται η βιβλιοθήκη για να τον εκμεταλλευτεί όπως θέλει οπότε και πρέπει να πακεταρουμε..

Οσοι ενδιαφέρεστε να βοηθήσετε, και είναι απαραίτητη η βοηθεία σας, θα πρέπει να ερθετε αυτην την Πέμπτη(16/11/17) από τις 13.00 και μετα..
θα υπάρξει και μια δευτερη ομάδα με το Γιάννη για να βγάλει την ίδια την βιβλιοθήκη αλλα αυτο θα γίνει την επόμενη εβδομάδα..

Γενικα θα χρειαστούμε πολλές κούτες μικρές για να μην ειναι πολύ βαριες με τα βιβλία και καποιες μεσσαίες ίσως
χαρτοταινίες νομίζω εχουμε θα φερω εγω
επίσης θα πρέπει εκτος απο το πακεταρισμα να υπολογισουμε οτι αυτες οι κουτες θα αποθηκευτουν κάπου, ισως και την ιδια ημερα οποτε θα χρειαστουμε και πιο μετα κόσμο για το πηγαινε -ελα και το κουβαλημα και αμάξια ή και φορτηγακι για μια κι εξω.


Μιληστε με εμένα ή με τον Στάθη για άλλες λεπτομέρειες ή στειλτε εδω για να συννενοηθούμε ομαδικα
Άβαταρ μέλους
Ελένη Βογιατζίδου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 187
ΕΓΓΡΑΦΗ: 24 Ιαν 2013, 16:27

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Κλειώ Κιούλπαλη » 15 Νοέμ 2017, 00:35

Yπολογίστε με 3-6 με αμάξι και μερικές κούτες (λίγες).
θα πάρω ένα τηλέφωνο πριν ξεκινήσω αν κάτι...
Φιλιά σας ως τότε,
Κ.
Άβαταρ μέλους
Κλειώ Κιούλπαλη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 66
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 12:55
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Κέντρο Βάρους

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Ελένη Βογιατζίδου » 15 Νοέμ 2017, 16:18

Δε βλέπω "κινητικότητα" κι αγχωνομαι...
τρεις κι ο κουκος..ποιος θα κανει τον κούκο;
Άβαταρ μέλους
Ελένη Βογιατζίδου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 187
ΕΓΓΡΑΦΗ: 24 Ιαν 2013, 16:27

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Φ. Τσίτου » 15 Νοέμ 2017, 18:09

Καλησπέρα,

μπορώ να έρθω 15:00-17:00, θα ψάξω για κουτες αλλά θα μαι με τα πόδια οπότε θα ναι λιγες.
φιλιά!
Φαίη Τ.
Φ. Τσίτου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 9
ΕΓΓΡΑΦΗ: 22 Απρ 2015, 18:05
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: δύτες

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Εμμανουέλα Καποκάκη » 15 Νοέμ 2017, 20:27

Μπορώ να έρθω 5-6.30 με βανακι για μεταφορά. εξυπηρετεί
Εμμανουέλα Καποκάκη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 26
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 14:34
Τοποθεσία: Αθήνα
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: Εικαστικό Θέατρο Κούκλας Πραάσσειν Άλογα

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Ελένη Παναγιώτου » 15 Νοέμ 2017, 21:03

Kαλησπέρα σε όλους!
Διστυχώς μόλις διαβάσαμε το μήνυμα και δεν μπορούμε αύριο ... γιατί τόσο βιαστικά μας διώχνουν;;;;
Είναι δυνατόν να αναβληθεί το μάζεμα έτσι ώστε να οργανωθεί καλύτερα;
Για την ερχόμενη εβδομάδα να ενημερωθούμε έγκαιρα για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε!
Ελένη Παναγιώτου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 82
ΕΓΓΡΑΦΗ: 31 Ιαν 2013, 19:18
Όνομα Ομάδας-Θιάσου: θέατρο μαριονέτας ΑΝΤΑΜΑΠΑΝΤΑΧΟΥ

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ-

Δημοσίευσηαπό Ελένη Βογιατζίδου » 15 Νοέμ 2017, 23:17

Το ξέρουμε οτι μοιαζει της τελευταιας στιγμης ως προς την ανακοινωση του αλλά γενικά βιάζονται και μας το έχουν πει ηδη από την προηγουμενη εβδομάδα . το τελικό μάζεμα της βιβλιοθήκης θα γινει ετσι κι αλλιως την επόμενη εβδομάδα που κι εκει θα χρειαστει βοήθεια οποτε οποιος δε μπορει αυριο ας μιλησιει με Τσιουτα για την επομενη φουρνιά. Δυστυχως δε μπορουμε να το καθυστερησουμε αλλο. Το ιδανικο θα ηταν να ειμασταν ολο και περισσοτεροι για να "κλείσουμε" όμορφα την βιβλιοθήκη όπως την ανοίξαμε...Το αύριο ηταν οτι καλυτερο μπορούσαμε να κανουμε για να ειμαστε λίγο τυπικοί οπότε οσοι μπορέσουν καλώς και οσοι θελουν και δε μπορουν, θα υπάρξουν κι άλλες ευκαιρίες σίγουρα!
Άβαταρ μέλους
Ελένη Βογιατζίδου
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 187
ΕΓΓΡΑΦΗ: 24 Ιαν 2013, 16:27

SOS-βΙΒΛΙΟΘΉΚΗ ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευσηαπό Σωτηρία Καραπατάκη » 16 Νοέμ 2017, 09:20

Καλημέρα σε όλους! Θα ζητήσω συγνώμη προκαταβολικά για οτι γράψω, γιατί είναι εν θερμώ και δεν έχω το χρόνο να το σκεφτώ και να το ξανασκεφτώ , κι επειδή θα είμαι απασχολημένη και χωρίς internet ως τις 15:30, δεν θα είχα άλλη ευκαιρία να επικοινωνήσω μαζί σας. Πρώτα απ' όλα να σας πω, οτι είμαι πολύ λυπημένη από την Τρίτη το απόγευμα που το έμαθα. Ευχαριστώ πολύ τη Μπέττυ που είχε την ευγένεια να μ'ενημερώσει τηλεφωνικά, και δεν το έμαθα απ'το μήνυμα.
Με συγχωρείτε που δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να κλείσει "όμορφα" μια Βιβλιοθήκη.
Να σας θυμίσω ,πως μόνη μου, σαν τη γάτα με τα γατάκια, κουβάλησα το υλικό, από το χώρο του γραφείου που είχαμε τότε, έξω στα ντουλάπια , σε μια μέρα. Το μάζεμα θα μπορούσα να το κάνω σε ένα απόγευμα και να έρθει κάποιος για τη μεταφορά. Η πρόταση αυτή βέβαια δεν έχει ίχνος συνεργασίας, αλλά δυστυχώς έτσι ήταν για μένα αυτή η εμπειρία.Έτσι έμαθα να υπάρχω εκεί.
Χθες πήγα πίσω τα δανεισμένα βιβλία που είχα μαζέψει, γιατί έκανα και διευκολύνσεις αν κάποιος δε μπορούσε να φτάσει ως εκεί, τον συναντούσα όπου τον βόλευε.
Παίρνω όλες τις ευθύνες για όλα όσα σκέφτηκα,όλα όσα ήθελα να κάνω και δεν έκανα.
Κάποτε είχε ψηφιστεί ένα κονδύλι 1000€ για τη βιβλιοθήκη, θυμάμαι τις μέρες που πήγαινα και ζητούσα να μας δωρίσουν βιβλία, και τώρα θα κλειστούν όλα όμορφα σε κούτες.Είναι κρίμα που θα χάσουμε την πρόσβαση στο υλικό,εκτός κι αν υπάρχει κάποιο άλλο πλάνο.
Σχετικά με το ξήλωμα που θα γίνει την επόμενη φορά, καλό είναι να επικοινωνήσετε με το ΙΜΚ για να φροντίσουν να είναι εκεί άνθρωποι για ότι βοήθεια χρειαστεί.Αυτό μου το είπε εργαζόμενη που συνάντησα χθες εκεί.
Άβαταρ μέλους
Σωτηρία Καραπατάκη
 
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 34
ΕΓΓΡΑΦΗ: 01 Φεβ 2013, 14:43


Επιστροφή στο Διοικητικό Συμβούλιο

ΜΕΛΗ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron